قیمت سلفون بسته بندی
دسته‌ی محصول: تولید سلفون
 1. خانه
 2. »
 3. تولید سلفون
 4. »
 5. سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی، اصطلاحی عمومی است که برای توصیف مواد مختلف استفاده می‌شود. منظور از سلفون، پلاستیک نازکی است که در حوزه بسته بندی محصولات صنعتی و یا بسته بندی مواد غذایی به کار گرفته می‌شود. بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی که به آن فیلم شرینک نیز گفته می‌شود، یک پلاستیک نازک است که معمولاً برای آب‌بندی و ایمن‌سازی مواد غذایی در ظروف برای تازه نگه داشتن مواد درون بسته‌ها استفاده می‌شود.

نحوه تولید سلفون بسته‌بندی

سلفون بسته ‌بندی جزو ابزار ویژه جهت بسته بندی کردن محصولات تولیدی محسوب می‌شود. سلفون‌ها متشکل از مواد پلیمری یا گیاهی با ترکیبات متفاوت هستند. سلفون‌ها در بسته بندی انواع صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و لوازم خانگی کاربرد دارند.‌ انواع سلفون بسته بندی در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. این سلفون‌ها به دو صورت دستی و ماشینی به دور محصول مورد نظر پیچانده می‌شوند. اگر می‌خواهید در مورد نحوه تولیدی سلفون بسته بندی و ویژگی‌های انواع آن‌ها بیشتر بدانید توصیه می‌شود مطالب ارائه شده در این مقاله را دنبال نمایید.

سلفون بسته بندی چیست؟

سلفون یا فیلم استرچ نوعی نایلون شفاف و نازک است که از موادی مانند سلولز، پلیمرهای پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن تولید می‌شود. اولین بار سلفون در سال ۱۹۲۴ در ایالات متحده عرضه شد. این‌ محصولات به دلیل قابلیت‌های زیادی که دارند بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. سلفون‌ها در بسته بندی انواع مواد غذایی، دارویی، اسباب‌بازی، لوازم خانگی، لوازم الکتریکی و … کاربرد دارند. برخی از انواع سلفون‌‌ به عنوان پرکننده و درزگیر در بسته بندی مواد دانه‌ای و نیز کیسه‌ هوایی با قدرت تحمل بالا استفاده می‌شوند.

سایر انواع سلفون بسته بندی

سلفون غذایی

سایر سلفون‌ها با عناوین cpp، opp و Bopp تولید می‌شوند. در هر کدام از انواع نامبرده، نحوه تولید سلفون بسته بندی تا حدودی متفاوت است. در روش تولیدی سلفون بسته بندی opp، فیلم‌ها کاملا جهت‌دهی شده و از سفتی، استحکام کششی و بازدهی بالا برخوردارند. سلفون‌های cpp دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. از این سلفون‌ها به عنوان عامل بازدارنده، عایق در برابر گرما و حرارت می‌توان استفاده کرد. سلفون‌های cpp در بسته بندی لوازم خانگی کوچک، انواع لوازم‌التحریر، کیف و کفش، آلبوم‌های عکاسی و … کاربرد دارد. سلفون Bopp نیز به دلیل دارا بودن ویژگی‌هایی نظیر یکنواختی، چاپ پذیری، شفافیت، غیر سمی بودن و قابل بازیافت بودن، سلفون‌های مناسبی جهت بسته بندی کردن دو سر پیچ، لمینت کردن در ماشین‌های افقی و عمودی است.

سلفون شیرینگ

نوع دیگری از سلفون بسته بندی تولید می‌شود که تحت تأثیر شرایط خاصی به دور محصول پیچانده می‌شود. این نوع سلفون توسط دستگاه شیرینگ پک از طریق حرارت‌دهی بالا به دور کالای مورد نظر پیچانده می‌شود. سلفون شیرینگ پک در بسته بندی انواع نوشابه، دلستر، آب‌ معدنی، کنسروها و نیز برخی دیگر از انواع محصولات غذایی کاربرد دارد.

 در تولید سلفون بسته بندی شیرینگ پک، از پلی‌آلفین‌ها یا پی‌وی‌سی‌ها استفاده می‌شود. سلفون‌های تولیدی بر اساس پلی‌آلفین‌ها در بسته بندی انواع مواد خوراکی و نیز غیر خوراکی کاربرد دارد. سلفون‌های تولید شده بر پایه پی‌وی‌سی در بسته بندی لوازم الکتریکی و سایر مواد غیر خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سلفون استرچ پالت

این نوع سلفون، محصول دیگری از شرکت‌های تولیدی سلفون بسته بندی است. سلفون استرچ پالت، تولید شده بر پایه پلی‌اتیلن است. این سلفون‌ها از خاصیت کششی و‌ چسبندگی بالایی برخوردار هستند. سلفون‌های استرچ پالت در بسته بندی انواع مختلفی از صنایع کاربرد دارند‌.

نحوه تولید سلفون بسته بندی

تولید سلفون بسته بندی از چندین مرحله تشکیل شده است. به این صورت که ابتدا مواد خام اولیه به صورت مذاب درمی‌آید سپس وارد فرایندهای شکل دهی و منجمد سازی شده و در نهایت به سلفون تبدیل می‌شود. مواد اولیه معمولا به شکل گرانول مورد استفاده قرار می‌گیرند. گرانول همان دانه‌های بلوری شکل از مواد پلیمری هستند. در طی فرآیندهای تولیدی سلفون بسته بندی، گرانول‌ها تحت تأثیر حرارت‌دهی به شکل مذاب درآمده و با یکدیگر ترکیب می‌شوند. مخلوط حاصل به سمت اکسترودر دستگاه حرکت می‌کند و از آن‌جا داخل قیف ریخته می‌شود. در مرحله بعد مواد به داخل سیلندر که دارای یک قالب حلقوی شکل به نام ماردون است، ریخته می‌شوند. در واقع مواد از طریق چرخش ماردون و حرارتی که توسط المان‌های برقی یا گازی دریافت می‌کنند به صورت مذاب درمی‌آید. در نهایت مواد خمیری شکل به صورت ورقه‌های نازک درآمده و خشک می‌شوند. به مراحل تولید سلفون بسته بندی توسط دستگاه اکسترودر، اکستروژن گفته می‌شود.

فرآیند اکستروژن چیست؟

منظور از عملیات اکستروژن، همان روزنه‌رانی، از بین بردن سوراخ‌ها یا منافذ است. چرخش ماردون در نهایت مواد را به سمت دای هدایت می‌کند. مواد اولیه به صورت لایه‌های نازک درآمده و به سمت بالا هدایت می‌شوند. در این مرحله، لایه‌های نازک شده توسط وزش باد ایجاد شده به وسیله خرطوم‌های اطراف دستگاه، سرده شده و از حالت چسبندگی خارج می‌شود. شدت وزش باد با عرض نایلون رابطه مستقیم دارد. به این معنا که هرچقدر شدت وزش باد، افزایش یا کاهش یابد، میزان عرض سلفون نیز به همان نسبت تغییر می‌کند.

خرید سلفون بسته بندی

در این مرحله نایلون‌های سرد شده به اندازه‌های مورد نظر برش داده می‌شوند و به صورت رول درمی‌آیند. عملیات رول کردن به این صورت است که نایلون به سمت غلطک بالایی حرکت می‌کند و از آن‌جا به غلطک پایینی وارد می‌شود. به منظور پایین آوردن رول، یک چشم الکترونیکی بر روی دستگاه قرار داده شده است تا به وسیله آن بتوان تنظیمات لازم را انجام داد.

ویژگی‌های تولید سلفون بسته بندی

تولید سلفون بسته بندی دارای مزایا و ویژگی‌های بسیاری است. از مهم‌ترین ویژگی‌های تولیدی سلفون‌ بسته بندی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوه زیبا بخشیدن به ظاهر محصول
 • ایجاد شفافیت و امکان‌ مشاهده محتوی داخل بسته
 • قدرت تحمل بالا در برابر انواع فشارهای بیرونی
 • مقاومت در برابر دوخت‌پذیری و حرارت‌دهی بالا
 • میزان انعطاف‌پذیری و قدرت کششی بالا
 • مقاوم در برابر حرارت بالا
 • مقرون به صرفه بودن

عوامل مؤثر در کیفیت تولید سلفون بسته بندی

مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در کیفیت تولید سلفون بسته بندی، نوع مواد اولیه است. این مواد در دو درجه ۱ و ۲ وجود دارند و به تناسب هر کدام، سلفون بسته بندی از کیفیت متفاوتی برخوردار می‌شود. از سایر عوامل مؤثر در کیفیت سلفون بسته بندی می‌توان به پیشرفته بودن دستگاه تولید، دقت و توجه در اجرای هر مرحله از فرآیند تولید، سرعت و نیز سالم یا معیوب بودن دستگاه اشاره کرد.

خرید سلفون بسته بندی

عوامل ذکر شده در بالا، سلفون را به یکی از پرطرفدارترین محصولات در زمینه بسته بندی تبدیل کرده است. جهت خرید سلفون بسته بندی می‌توانید به بازارهای سطح شهر مراجعه کنید. اما یک راه مطمبن‌تر و راحت‌تر خرید ار شراکت اینترنتی آنلاین است که با سال‌ها فعالیت در این زمینه، تجربه بسیاری به دست آورده‌اند. شرکت تولیدی فرات از بزرگ‌ترین شراکت تولید سلفون در سطح کشور است که حسن نیت خود را به مشتریان اثبات کرده است و چیزی بالاتر از سود را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است. جهت خرید سلفون بسته بندی با همکاران ما در ارتباط باشید.

جمع‌بندی

تولید سلفون بسته بندی تحت شرایط ویژه و با استفاده از امکانات خاصی صورت می‌گیرد. همان‌طور که در بالا اشاره شد، هر کدام از انواع سلفون بسته بندی با استفاده از روش‌های تولیدی سلفون بسته بندی ویژ‌ه‌ای انجام می‌شود. به طور کلی سلفون‌ به دو نوع نایلونی و کاغذی قابل دسته‌بندی است. سلفون‌های نایلونی دارای مزایای بسیاری از جمله قابلیت بازیافت و شفافیت بالا هستند اما در کنار تمام این مزایا زیست تخریب‌پذیرند و در نتیجه استفاده زیاد از آن‌ها، به نفع طبیعت نخواهد بود.‌ در مقابل سلفون‌های کاغذی سازگار با محیط زیستند اما در عین حال برای تولید سلفون بسته بندی کاغذی نسبت به سلفون نایلونی، به هزینه‌های ‌بیشتری نیاز است.

سوالات متداول

سلفون بسته بندی چه سایزهایی دارد؟

این سلفون در هر ابعاد و سایزی که مشتری سفارش دهد، تولید می‌شود. اما سایزهای رایج شامل 2 سایز نایلون بسته بندی کوچک و نایلون بسته بندی بزرگ هستند که به ترتیب 20 ×15 . 16×13 . 25×18 . 30×20 . 35×25 . 40×30 . 50×40 . 60×50 طبقه بندی می‌شوند.

محصولات مشابه

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سلفون بسته بندی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *