09014540086

جستجو کردن

دستگاه تولید سفره یکبار مصرف

محتوای جدول

سفره یکبار مصرف یکی از محصولاتی است که امروزه بیشترین استفاده را در بین خانواده‌های ایرانی دارد. به همین جهت انتخاب تولید سفره یکبار مصرف برای افرادی که می‌خواهند به عرصه تولید کنندگان وارد شوند یا تولید کنندگانی که به دنبال شغل پردرآمد هستند، یک انتخاب مناسب خواهد بود. در تولید سفره یکبار مصرف به غیر از مواد اولیه احتیاج به دستگاه‌های خاصی می‌باشد تا بتوان محصول با کیفیت، مرغوب و با بهره وری بالا تولید کرد. در این مطلب در مورد دستگاه تولید سفره یکبار مصرف و انواع صحبت می‌کنیم.

دستگاه تولید سفره یکبار مصرف

دستگاه سفره یکبار مصرف خانگی یک دستگاه است که طراحی و ساخته شده تا به طور خودکار و به مقدار بالا، سفره‌ها یا پلاستیک‌های یکبار مصرف را تولید کند. این دستگاه‌ها معمولاً در صنایع مختلف مانند خدمات غذایی، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز تغذیه، فست‌ فودها و مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های خرید دستگاه تولید سفره یکبار مصرف شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اتوماسیون: این دستگاه‌ها اغلب دارای سیستم‌های اتوماتیک هستند که به طور خودکار مواد اولیه را می‌گیرند، فرآیند تولید را انجام می‌دهند و محصول نهایی را تحویل می‌دهند.
 • کارایی بالا: دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف قادر به تولید مقدار زیادی از محصولات در زمان کمتر هستند که به کسب و کارها کمک می‌کند تا موجودی مورد نیاز خود را تأمین کنند.
 • تنوع در طرح و اندازه: برخی از این دستگاه‌ها امکان تولید سفره‌ها با طرح‌ها و اشکال متنوع را دارند تا به نیازهای مختلف مشتریان پاسخ دهند.
 • استفاده از مواد اولیه: دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف معمولاً از مواد اولیه مانند پلاستیک یا مواد قابل تجزیه ‌شدن برای تولید سفره‌ها استفاده می‌کنند.
 • کنترل کیفیت: برخی از دستگاه‌ها دارای سیستم‌های کنترل کیفیت هستند که اطمینان می‌یابند تا محصولات نهایی با معیارهای تعیین شده تطابق داشته باشند.
 • صرفه‌ جویی در زمان و هزینه: استفاده از دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا زمان و هزینه‌های تولید را کاهش دهند و به طور همزمان به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهند.

نحوه کار دستگاه تولید سفره یکبار مصرف

در تولید سفره‌های یکبار مصرف از مواد پلیمری که مبنای مواد نفتی است با نام پلی اتیلن استفاده می‌شود. البته در کنار مواد پلی اتیلن ترکیبات دیگری نیز احتیاج خواهد بود که شامل کربن و رنگ است. به اینصورت که ۹۰ درصد پلی اتیلن و ۱۰ درصد کربن، هرچه درصد پلی اتیلن پایین باشد و برعکس کربن بالا باشد، کیفیت سفره تولیدی به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد. این را هم اضافه کنیم که در خط تولید سفره یکبار مصرف به منظور ایجاد نقش و نگار از رنگ در دستگاه چاپ استفاده می‌شود.

پس از آماده شدن مواد اولیه و ترکیب نمودن مواد مورد احتیاج یا یکدیگر برای ساخت نایلون مواد لازم به دستگاه ساخت نایلون وارد می‌شود. در این بخش یک نوع دستگاه اکسترودر وجود داشته که با کمک آن سطح مقطع کاهش پیدا می‌کند.در این خط تولید، اکسترود پیوسته استفاده خواهد شد که توسط آن نایلون برای تولید سفره یکبار مصرف ساخته می‌شود. توجه داشته باشید که عرض سفره یکبار مصرف در این زمان تعیین می‌شود و بسته به سفارش مشتری و یا بطور معمول در عرض‌های ۸۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ سانتی متر تولید شده و به مراحل دیگر ارسال می‌شود.

انواع دستگاه تولید سفره یکبار مصرف

دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف با توجه به نوع محصولاتی که تولید می‌کنند و فرآیندهایی که انجام می‌دهند، ممکن است متنوع باشند. به طور کلی، دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف براساس رنگ به انواع دستگاه تک رنگ، دو رنگ، چهار رنگ و شش رنگ تقسیم می‌شود. همچنین بسته به خط تولید می‌توان به این دستگاه به انواع زیر تقسیم کرد:

 • دستگاه پرفراژ برای رول کردن سفره‌ها
 • دستگاه بسته بندی برای بسته بندی سفره‌ها

به برخی از انواع دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف هستند که براساس نوع جنس سفره کار می‌کنند. این دستگاه های عبارتند از:

 • دستگاه تولید سفره‌های پلاستیکی: این دستگاه‌ها به طور اتوماتیک سفره‌های پلاستیکی را تولید می‌کنند. معمولاً مواد اولیه به صورت پلاستیک یا مواد قابل تجزیه‌شدن در آنها قرار می‌گیرند و پس از فرآیند تولید، سفره‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند.
 • دستگاه تولید سفره‌های کاغذی: این دستگاه‌ها برای تولید سفره‌های کاغذی یکبار مصرف استفاده می‌شوند. طراحی‌ها و اندازه‌های متنوعی از سفره‌های کاغذی را می‌توان با استفاده از این دستگاه‌ها تولید کرد.
 • دستگاه‌های تولید سفره‌های آلومینیومی یا فویلی: برخی از سفره‌های یکبار مصرف از آلومینیوم یا فویل تولید می‌شوند. دستگاه‌های تخصصی برای تولید این نوع سفره‌ها نیز وجود دارند.
 • دستگاه‌های تولید سفره‌های بیوپلاستیکی: با توجه به افزایش توجه به محیط زیست، دستگاه‌هایی برای تولید سفره‌های یکبار مصرف از مواد بیوپلاستیکی (پلاستیک‌های قابل تجزیه) نیز طراحی شده‌اند.
 • دستگاه‌های تولید سفره‌های با طرح‌های ویژه: برخی از دستگاه‌ها امکان تولید سفره‌های با طرح‌ها و لوگوهای ویژه را دارند تا به نیازهای تبلیغاتی یا رویدادهای خاص پاسخ دهند.

کلام آخر

دستگاه‌های تولید سفره یکبار مصرف جزئی از فرآیند تولید و توزیع محصولات یکبار مصرف بوده و به کسب و کارها در مدیریت بهتر موجودی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و ارائه محصولات با کیفیت و تنوع کمک می‌کنند. کسب و کارها با خرید دستگاه تولید سفره یکبار مصرف می‌توانند محصولاتی در خور نیازهای مشتریان را به آنها را ارائه دهند.